czwartek, 14 marca 2013

Krzysztof Duda - polska muzyka elektroniczna

Członek ZAiKS od 1983r. W czasie studiów związany z KS „Żak” jako muzyk i akompaniator m.in. kabaretu „PI”. Kompozytor piosenek wykonywanych na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Opolu w końcu lat 60-tych. Na początku lat 70-tych wystawia w Gdyni w kościele NSPJ wraz z zespołem „Pomorzanie” Mszę Bluesową - jedną z pierwszych i najbardziej wtedy popularnych w Polsce mszy beatowych,
 tam też tworzy pierwsze w Gdyni Towarzystwo Miłośników Muzyki Organowej, dając w miesiącach letnich w każdą środę koncerty muzyki organowej. W latach 70-tych organista i wykonawca koncertów dla międzynarodowego ruchu turystycznego w Katedrze Oliwskiej.
Od 1978 roku piastuje stanowisko organisty w klasztorze oo.Franciszkanów w Gdyni. Od 1980r. nagrania dla potrzeb Radia i TV. Jako kompozytor i wykonawca posiada największą taśmotekę w PR Gdańsk. Nagrał blisko dwieście kompozycji instrumentalnych i piosenek,współpracując m.in. z Haliną Frąckowiak, Marylą Lerch, Januszem Hajdunem, Piotrem Nadolskim, Januszem Popławskim, Agnieszką Osiecką, Andre Ochodlo, Grazyną Łobaszewską i in. W latach 80-tych na bazie jego utworów powstało wiele programów TV z których wyróżnić można telewizyjną rejestrację koncertu z klasztoru oo. Franciszkanów w Gdyni ( październik'83 ) Koncert ukazał się na antenie TV ogólnopolskiej. Z okazji 60-tych urodzin miasta Gdyni nagrał program dla TV pt. „Mojemu Miastu”. W latach '84 i '85 dał kilkadziesiąt koncertów el-muzyki przede wszystkim w kościołach. Jest zdobywcą nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach organizowanych przez PR.2 PR w Warszawie na utwór el-muzyki w latach 85 i 87 za kompozycje „Akrim” i „Taniec Voo-Doo”,a także w PR.3 w radiowej liście Top Tlen. Od 90r. własna pracownia artystyczna-studio nagrań Image, gdzie realizuje swoje projekty muzyczne m.in. muzykę dla teatru i filmu. W latach 1988-2003 zrealizował kilkadziesiąt projektów muzycznych dla teatrów z Jerzym Stachurskim i Andrzejem Żylisem. W swojej twórczości łączy najczęściej elektroniczne instrumentarium z organami klasycznymi. W swoim dorobku może poszczycić się czterema autorskimi płytami, z których jedna otrzymała statut złotej. W 2003r." za twórczość muzyczną, zarówno kompozytorską jak i wykonawczą, szczególnie za wydaną '02 czwartą, autorską płyte ITE"- otrzymał nagrode artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni w dziedzinie muzyki. W 2006r. dokonal remasteringu z 5 płyt winylowych słynnego koncertu Old Rock Meeting z Opery Lesnej z lipca 1986,która to praca ukazala sie w formie 3 CD pod patronatem i z inicjatywy ojca polskiego rocka Franciszka Walickiego w dwudziestą rocznicę tego wydarzenia( wydawnictwo Metal Mind Production).

Więcej informacji: http://www.studioimage.pl/

Mam wielką przyjemność przedstawić melodyjną i barwną muzykę elektroniczną Krzysztofa Dudy! Zapraszam do posłuchania - naprawdę warto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ElMjuzikWięcej utworów tego wykonawcy można znaleźć tutaj: https://soundcloud.com/krzysztof-duda

2 komentarze:

  1. Wspaniały muzyk, człowiek dusza. Jowialnyw obejściu i budzący naturalne zaufanie. Wirtuoz, klasyczna wrażliwość muzyczna. Cóż więcej dodać. Przyjaciel! Niebawem będziemy mogli sie pochwalić wspólnym dziełem. Trwaja ostatnie nagrania :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej. Nie wiem jakim cudem ten post się znalazł jako pierwszy, ponieważ opublikowałem go już jakiś czas temu. Ale nie ważne. Przemek, masz wiele szczęścia, że możesz pracować i przyjaźnić się z tak wspaniałymi muzykami i ciekawymi ludźmi! Tylko pozazdrościć! Myślę, że wasze wspólne dzieło będzie bliskie mojej wrażliwości muzycznej, dlatego czekam z niecierpliwością i ciekawością!

      Usuń