czwartek, 4 kwietnia 2013

PAIO - Etnica. Dobre bo Polskie!

PAIO - pod tym pseudonimem ukrywa się Robert Śmist, bardzo zdolny i wszechstronny artysta z kraju nad Wisłą :). Jego album "Etnica", znam już od dawna i często do niego wracam, kiedy chcę się zrelaksować lub odpocząć przy muzyce. A przy muzyce PAIO jest to wręcz "czynność obowiązkowa" - relaks, odpoczynek, zamyślenie i wyjątkowo przyjemnie spędzony czas! Całe wydawnictwo składa się, aż  z 22 kompozycji, które można było by ulokować gdzieś pomiędzy muzyką filmową a muzyką electro-symphony! Jak by nie nazwać stylistyki, nie zmienia to faktu, że same kompozycje są stworzone z wielkim polotem i zamysłem kompozytorskim, oddziaływują bardzo delikatnie a jednocześnie z pewną odrobiną intensywności na wyobraźnię słuchacza, przywołując na myśl, piękne krajobrazy przyrody, czy też ulotne romantyczne chwile dwojga kochanków. Generalnie muzyka PAIO przyjemnie stymuluje ilości endorfiny w organizmie słuchacza. Album jest dostępny w serwisie Jamendo pod adresem: http://www.jamendo.com/en/list/a91147/etnica do pobrania za darmo lub dobrowolny datek dla artysty. Robert Śmist jak już wspomniałem to bardzo wszechstronny artysta, tworzy nie tylko muzykę ale jest również malarzem artystą. Jego prace, można obejrzeć i zakupić w galerii PAIOhttp://www.obrazy.mielec.pl/.

Polecam serdecznie muzykę i obrazy PAIO! Ponieważ w moim odczuciu to artysta, który tworzy bardzo ciekawą i wartościową sztukę z polotem i fantazją! ElMjuzik

6 komentarzy:

 1. To jest bardzo, bardzo miłe! Это отличная музыка!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz! Też tak uważam! Pozdrawiam

   Usuń
 2. Miłe i naprawdę relaksuje. Tak mi dziś dopasowało. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! To ja dziękuję za miłe słowa i za odwiedziny mojego bloga! Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Każdy kolejny utwór daje porwać ucho i wyobraźnie coraz bardziej.
  Kompozycje tego rodzaju doskonale pokazują czym może być muzyka elektroniczna kojarzona często z zupełnie innymi brzmieniami.
  Piękna rzecz i warto się nią zarazić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie wspaniała wyciszająca i nostalgiczna muzyka!!!

   Usuń