wtorek, 19 czerwca 2012

SANKT OTTEN - muzyka elektroniczna & synthpop


Podczas moich internetowych poszukiwań muzycznych natrafiłem na bardzo ciekawą muzykę z gatunku - no właśnie to kolejne pomieszanie gatunków z przewagą klasycznej muzyki elektronicznej, ambientu i synthpopu. Album "Sequencer liebie", niemieckiej grupy SANKT OTTEN - to dla miłośników muzyki elektronicznej naprawdę łakomy kąsek i pozycja wręcz obowiązkowa do posłuchania. Więcej informacji na temat samej grupy można znaleźć na ich stronie www: http://www.denovali.com/sanktotten/. Strona w języku niemieckim.
Muzyka na tym albumie to analogowa podróż przez swoiste nieznane przestrzenie kreowane przez brzmienia starych syntezatorów - jakże pasjonująca, jakże wciągająca!!!! Muzykom z SANKT OTTEN udało się zbudować piękne klimatyczne utwory, w których słychać nawet nowo romantyczną muzykę syntezatorową lat 80-tych.
Dodatkowym atutem grupy i jej wydawnictw jest bardzo charakterystyczny image , oraz szeroka oferta wydawnict i nośników (nawet płyty winylowe!) to wszystko pięknie i starannie opakowane i podane na tacy. Zachęcam do odwiedzenia strony SANKT OTTEN w BandCamp: http://sankt-otten.bandcamp.com/ i zapoznanie się z ich muzyką. Dla mnie objawienie!


 

ElMjuzik

2 komentarze:

  1. Świetna formacja ! Też natknąłem się na ich dokonania przez przypadek i tak mi się spodobało, że z miejsca zostałem ich fanem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj. Dziękuję za komentarz. Tak Sankt Otten - bardzo ciekawe granie w tym "Świecie pełnym nijakiej papki"! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń