czwartek, 7 marca 2013

Dieter Werner - Spowiedź.

Kolosalna, przejmująca, barwna i wciągająca jak nałóg! W tych kilku słowach mógłbym streścić całą płytę, lecz było by to nieuczciwe wobec prawdziwej sztuki, dlatego w kilku zdaniach napiszę aby przedstawić nieco obszerniej i szerzej zawartość tego wyjątkowego wydawnictwa. Dieter Werner to polski muzyk-kompozytor muzyki elektronicznej dobrze już znany w społeczności elmuzycznej! Tym razem uraczył słuchaczy albumem o dość wymownym tytule "Spowiedź". Płyta zawiera osiem długich kompozycji o intrygujących tytułach i nie mniej intrygującej zawartości dźwiękowej. Nie przeprowadzając dogłębnej analizy każdej z ośmiu kompozycji napiszę jedynie, że od początku do końca albumu i w każdym utworze z osobna artysta buduje różnorodne klimaty muzyczne, przemieszcza się po stylistykach, zmienia rytm, brzmienia, style i aranżacje tak aby na końcu umiejętnie spiąć ten swoisty dźwiękowy tygiel w jedną spójną całość. Słuchanie tego krążka to jak tajemnicza podróż w wyobraźni po wielu miejscach i emocjach. Sam artysta napisał na stronie albumu w Jamendo tak: "Nad płytą pracowałem 1,5 roku, jak zawsze dając z siebie wszystko i mam nadzieję, że te osobiste emocje, które towarzyszyły mi podczas tworzenia tego materiału udało mi się przekazać Wam - Słuchaczom." Znamienne są w tej wypowiedzi artysty słowa "dając z siebie wszystko"! I to słychać w każdym utworze na tej płycie - uwierzcie!!! Na albumie wyraźnie da się zauważyć "wycieczki dźwiękowe" autora w stronę electro, bardziej dynamicznego i nowoczesnego grania elektroniki, co w moim odczuciu należy zapisać na wielki plus tego dzieła, jakim bez wątpienia jest "Spowiedź". Jedynym minusem płyty w mojej ocenie jest chyba zbyt duża ilość różnego rodzaju sampli o charakterze orientalnym. Poza tym album Dietera Wernera to dzieło wyjątkowe by nie powiedzieć wybitne! Dlatego każdy kto kocha muzykę elektroniczną, powinien koniecznie poznać ten album i poddać się nastrojowi chwili, w jaki z pewnością wprowadzi nas "Spowiedź"! Dietera Wernera. Wszystkim polecam serdecznie również inne albumy tego artysty. Elmjuzik

Strona artysty w Jamendo: http://www.jamendo.com/en/artist/353520/dieter-werner

  
Royalty-free music for professional licensing

Album jest opublikowany na licencji Creative Common i dostępny do pobrania za darmo lub za dobrowolny datek dla artysty w serwisie Jamendo!

4 komentarze:

 1. Pomijając koncept ideologiczny, z którym kompletnie mi nie po drodze, to kawał dobrej muzyki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna recenzja Wojtku.Miałem okazje przesłuchać album już wcześniej i mogę się tylko zgodzić z tym co piszesz.Rzeczywiście dobre rzeczy powstają tylko z prawdziwej pasji,chęci tworzenia i to jest właśnie taka płyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, w muzyce Dietera ziomka naszego jest pasja!

   Usuń