środa, 20 listopada 2013

Co porabiam? Świętuję! :)Kochani. Dzisiaj zadałem sobie pytanie - "Co ciekawego ostatnio porabiałeś gościu"?. Ano porabiałem, czasami coś ciekawszego, czasami mniej ciekawego, jak to w życiu.

Do kategorii rzeczy bardziej ciekawych zaliczam fakt uruchomienia tego bloga - o wdzięcznej nazwie "Elmjuzik", co w domyśle ma oznaczać publicystykę o tematyce muzycznej a w szczególności o muzyce elektronicznej.

I tak też się dzieje, już prawie dwa lata, piszę recenzje, notatki, przeprowadzam wywiady z artystami, czasami poruszam tematy około muzyczne, recenzuję książki o tematyce muzycznej itp. Jak mi to wychodzi? i czy mój blog jest interesujący? Nie mnie oceniać, ale Wam drodzy przyjaciele! Do czego Was szczerze zachęcam.

Do tego małego podsumowania skłoniła mnie liczba odsłon mojego bloga, która przekroczyła 20 tys wyświetleń - to taki pierwszy mały jubileusz :)! I z tej okazji stawiam sobie zimne piwko! Albo może lepiej ciepłe, bo chyba "bierze mnie" przeziębienie.


A przy okazji kilka cyferek, które sporo mówią:

1. Najczęściej czytanym postem na blogu Elmjuzik jest post pt: "Dajcie szansę twórcom poszukać nowych rozwiązań muzycznych! - wywiad z DIGITALSIMPLYWORLD." - http://elmjuzik.blogspot.com/2013/01/dajcie-szanse-tworcom-poszukac-nowych.html

836 - odsłon!!!

2. Najwięcej odsłon bloga jest w kolejności z:

a) Polski
b) USA
c) Rosja

Hmm - el mocarstwa? :)

3. Opublikowałem do tej pory 125 postów!, które zebrały w sumie 379 komentarzy internautów! Co daje średnio 3, 032 komentarza/post :)

4. Elmjuzik oglądano najczęściej przy pomocy przeglądarki Google Chrome! Na bazie systemu Windows, na pozycji nr 2 uplasował się Linkus, i na pudło załapał się również Mac Osx.

5. Postami, które wywołały największą liczbę komentarzy były (chronologicznie):

a) LukHash - PixeLove - cud, miód i 8-bit orzeszki!
http://elmjuzik.blogspot.com/2012/09/lukhash-pixelove-cud-miod-i-8-bit.html - 20 komentarzy

b) "Tworzyć każdy może...?" - Techologia a sztuka.
http://elmjuzik.blogspot.com/2013/03/tworzyc-kazdy-moze-techologia-sztuka_22.html - 20 komentarzy

c) Muzyka na płytach CD, już niedługo zniknie?
http://elmjuzik.blogspot.com/2013/04/muzyka-na-pytach-cd-juz-niedugo-zniknie.html - 20 komentarzy

To tyle jeśli chodzi o statystyki.

W tym miejscu, chcę serdecznie podziękować wszystkim czytelnikom za komentarze i wypowiedzi oraz artystom którzy opowiedzieli o swoim życiu i sztuce!

Nie dziękuję spamerom, którzy od czasu do czasu atakują mojego bloga - dziwnymi treściami.

Dziękuję za to mojemu drogiemu hejterowi :) - który ostatnimi czasy się zdezaktywował, nie wiem dlaczego?! Może mu coś "wyskoczyło"? :) Please Come Back !- bez Ciebie ten blog, to już nie ten sam blog co kiedyś - chlip, chlip ;)

Dziękuję serdecznie za wszystkie sensowne słowa i opinie o moim blogu oraz ciągle i nieustannie zapraszam do odwiedzania, czytania i wyrażania swoich opinii o muzyce w komentarzach!

ELMjuzik :) - i tak wiadomo o kogo chodzi!

6 komentarzy:

 1. 100 lat na rynku blogerskim i muzycznym! Dzięki za ciekawe tematy poruszane na blogu.
  Oby karawana jechała i jechała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za życzenia! I opinię. Pozdrawiam

   Usuń
 2. "Na bazie systemu Windows, na pozycji nr 2 uplasował się Linkus, i na pudło załapał się również Mac Osx."
  LINKUS to jakaś nowa dystrybucja łubudubuntu? :D
  Teraz poważnie. Całkiem logiczne. Użytkowników innych systemów w Polsce można na palcach policzyć. Oczywiście pomijając smartfoniarzy z Adroidem, bo ci raczej blogów telefonem nie czytają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak z pewnością chodzi o Ubuntu (to najpopularniejsza edycja Linuksa - póki co!). Android znalazł się tuż poza "pudłem" :) Dzięki za opinię i komentarz!

   Usuń
 3. Z mojej strony podziękowanie za stworzenie ciekawego miejsca w sieci. Życzę, aby blog przyciągał coraz więcej osób, w tym twórców muzyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za Twoją opinię! i za życzenia :) To bardzo miłe!

   Usuń