poniedziałek, 19 marca 2012

Omnibrain - Omnibrain

Witam. Chciałbym napisać parę słów na temat albumu "Omnibrain" wykonawcy Omnibrain. Na początku smutna informacja - wykonawca nie żyje już niestety. Co do okoliczności tej tragedii nie mam informacji. Poniżej przedstawiam krótkie dane o Dawidzie Gilnerze (Omnibrain) jakie udało mi się znależć na jego profilu w Jamendo."Omnibrain is a futuristic concept of Orwell’s "Big Brother" – a name which David Gillner,a Polish-German record producer, has been synonymous with since the start of his career.With releases on notable labels around the world, as well as managing a private one, Omnibrain is a versatile type of a creator, who combines aesthetic electronic music with minimalist design.Since the beginning, it has been a goal for David to follow the future and evolve constantly.Due to that fact, Omnibrain’s discography is widely differentiated, while his next step always remains unknown." - polski: "Omnibrain jest futurystyczną koncepcją Orwella "Big Brother" - nazwa, którą od początku kariery posługuje się David Gillner, polsko-niemiecki producent muzyczny. Omnibrain to uniwersalny typ twórcy, który łączy w sobie estetykę muzyki elektronicznej z minimalistycznym design. Na początku, celem Dawida było śledzenie przyszłości i stały rozwój muzyczny . Dyskografia Omnibrain  jest szeroko zróżnicowana , a jego następny krok artystyczny jak do tej pory pozostaje nieznany".

Co do samego albumu i muzyki - jest to typowa i klasyczna muzyka elektroniczna - zwana "szkołą berlińską" - choć sam album jest bardzo interesujący i nieszablonowy! Na "Omnibrain", można usłyszeć dużo dźwięków z syntezatora ARP2000 i kosmicznych przestrzeni muzycznych kreowanych, za pomocą syntetycznych barw a'la j.m.jarre i specyficzną harmonią.Uważni słuchacze znajdą tam wiele ciekawych "perełek" aranżacyjnych! oraz pomysłowych melodii. Całość na pewno spodoba się fanom muzyki Jean-Michel Jarre i klasycznej elektroniki?! Bardzo zgrabnie podana porcja kosmicznej elektroniki. Jeśli jeszcze ktoś nie zna tego albumu, można go posłuchać poniżej lub w Jamendo:


Polecam serdecznie.
Elmjuzik

2 komentarze:

 1. Miły, mądry i utalentowany chłopak, który głupio zginął. Towarzystwo, alkohol, wygłupy, eskapada na V peron w Katowicach, wejście na słup przy peronie, nagły błysk światła.... Porażenie prądem było tak silne, że nie pomogła reanimacja.
  Trudo w to uwierzyć, trudno się z tym pogodzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak. Powiadają, że młodość jest nieśmiertelna - błąd! Żal tego chłopaka i cześć jego pamięci!

   Usuń