poniedziałek, 10 czerwca 2013

Requiem Records - siła niezależnej sceny!

Po raz kolejny przeczesując przepastny internet w poszukiwaniu informacji "wszelakich" :) natrafiłem na stronę www Polskiego wydawnictwa muzycznego o intrygującej nazwie REQUIEM RECORDS. Ale, cóż tam nazwa!, bardziej zainteresowała mnie zawartość samego katalogu! Otóż okazuje się, że w kraju nad Wisłą, można propagować i skutecznie promować polską muzykę niezależną! Muzykę elektroniczną czy wreszcie eksperymentalną o różnorodnych "źródłach artystycznych"!


REQUIEM RECORDS od wielu lat wydaje muzykę elektroniczną, eksperymentalną i ambient. Obecnie skupia się na projekcie o nazwie "Archive Series". Linia wydawnicza o tym tytule opisana na stronie wydawnictwa to: 

"Unikatowy projekt, który stworzyliśmy by zachować ogromny potencjał muzyki lat 70, 80 i 90 - tych. Wznawiamy, a w wielu przypadkach wydajemy po raz pierwszy nagrania polskiej sceny niezależnej. Wartość artystyczna tej twórczości jest nieoceniona, choć w wielu przypadkach nieznana, a my postawiliśmy sobie za cel ocalenie przed upływem czasu dokonań twórców z tamtych lat".  

Ale REQUIEM RECORDS to nie tylko w/w seria wydawnicza, ale całe bogactwo arcyciekawych projektów muzycznych, z których jako pierwszy "wpadał mi w oko - a raczej oko i ucho :)" album o tytule: "Sleep Well - Chapter 4". To wspaniała składanka coverów popularnych przebojów muzyki ambitnej lat 80-tych, w wykonaniu polskich artystów sceny niezależnej. A znajdziecie tam min. takie utwory jak:"Wicked game" - Chris Isaak, w wykonaniu: Macieja Stanieckiego + Magdalena Gaj-Nowicka, "Dark age of love" - Marc Almond, w wykonaniu: NOT + Pati Coil + Marc Almond, "Das Model" - Kraftwerk, w wykonaniu: Das Moon, "Lullaby" - The Cure, w wykonaniu: Maszyny i Motyle + Małgorzata Florczak oraz wiele, wiele innych wielkich przebojów tamtych czasów, które tak bardzo pobudzały wyobraźnię ówczesnych nastolatków, którym i ja byłem w owych latach :)! 
Myślę, że naprawdę warto zapoznać się z katalogiem wydawniczym REQUIEM RECORDS! Wysoka jakość wizualna i artystyczna produkcji tego wydawnictwa, zachęca wręcz do sięgnięcia po wiele różnorodnych i bardzo ciekawych pozycji  z szerokiego spektrum muzyki niezależnej!
Z pełną odpowiedzialnością zachęcam wszystkich miłośników dobrej muzyki do skorzystania z "pełnej dobrodziejstw" oferty REQUIEM RECORDS!

Fan Page wydawnictwa na Facebooku znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/requiemstudio
A kanał You tube tutaj: http://www.youtube.com/user/RequiemRecordsPL?feature=watch

W tej niezależności jest siła i moc muzyki!

Serdecznie polecam! ELMjuzik

2 komentarze:

  1. Sporo ciekawostek zwiększających wiedzę na temat muzycznej różnorodności. Dziękuję za podzielenie się informacją o znalezisku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej. Z przyjemnością, dzielę się takimi informacjami! Dzięki za odwiedziny!

      Usuń