piątek, 16 listopada 2012

Leandi | Mosaik

Płytka na którą natknąłem się całkiem przypadkowo. Spokojna i świeża muzyka elektroniczna - ładne melodie, specyficzne harmonicznie, nowoczesne, miłe w odsłuchu i nieszablonowe granie, od samego początku wciąga słuchacza w nierealny, bajkowy świat kreowany przez autora. Album zawiera pięć kompozycji i trwa około 26 minut. W sam raz, aby się zrelaksować i odprężyć po męczącym dniu w pracy lub w szkole.
Leandi bardzo sprawnie zrealizował cały album, również od strony technicznej muzyce nic nie można zarzucić. Ze swojej strony życzę mile spędzonych chwil z tym "kawałkiem" świetnej muzyki elektronicznej. ELMjuzik

Profil artysty w Sound Cloud: http://soundcloud.com/mosaik

6 komentarzy:

 1. Różne są gusta muzyczne, różne opinie. Gdyby jednak zdecydować się stworzyć słownik pozytywnych cech w muzyce, bajkowość powinna mieć w nim stałe miejsce.
  Ten album na pewno posiada taką cechę i miło było go usłyszeć.

  utwory można ściągnąć także z tej strony http://archive.org/details/sfp08

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej. Tak z gustami bywa różnie - to fakt. Myślę, że ta muzyka ma w sobie jakąś aurę, nazwałem ją bajkowością, może to harmonia a może jakieś barwy powodują takie odczucia - nie ważne, ten albumik umilał mi całe dzisiejsze do południa :) Moim zdaniem to po prostu niezły kawałek muzyki elektronicznej. Dzięki za link.

   Usuń
 2. Przepraszam,że tak pod prąd idę z moimi subiektywnymi odczuciami ale ten materiał z bajkowością nie ma nic wspólnego, owszem jest tu sporo ciekawych rozwiązań aranżacyjnych i wszystko to ładnie podane w barwnej palecie mnogości brzmień jak sądzę kilku intsrumentów EL autora. Wojtek daj mi swój sprzęt na parę dni ... pokażę ci moją wizje nie koniecznie bajkowej muzyki. Ale dzięki za tego wykonawce bo myślę warto wejść w jego pozostałe albumy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haj. Mariusz spoko, własnie chodzi o tą różnorodność gustów muzycznych, lub jakichś doznań estetycznych podczas obcowania z dźwiękiem ujarzmionym! Mariusz przepraszam, ale o jaki sprzęt chodzi...? Bo nie łapię (jak zwykle :))? I w związku z tym pokaż mi swoją wizję muzyki - nie koniecznie bajkowej :) Pozdrawiam serdecznie i proszę o instrukcję co do "sprzętu"!

   Usuń
 3. Wojtku :) Chodziło mi o twoje instrumentarium ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje instrumentarium jest nader skromne :)! Fajerwerków u mnie nie znajdziesz. Ale coś można na nim nagrać :).

   Usuń