czwartek, 26 stycznia 2012

AQMOOLATOR - "Jutro będzie lepiej" - dla fanów klasycznej elektroniki!!

Niedawno przeszukując zasoby portalu Jamendo natrafiłem na album wykonawcy ukrywającego się pod pseudonimem aqmoolator. No i całe szczęście!!!, ponieważ album "Jutro będzie lepiej" jest ze wszech miar pozycją godną do polecenia wszystkim fanom klasycznej muzyki elektronicznej. Informacje jakie udało mi się znaleźć o artyście to jego własny opis na stronie mp3.wp.pl - cyt: "Grywam czasem , zwłaszcza późną nocą... mam swojego ( jak każdy chyba ;-)) idola - Marka Bilińskiego, którego muzyka sprawiała i sprawia mi ciągle przyjemność i radość wręcz , a którego fanem zostałem w momencie , w którym dobiegły do mnie pierwsze dźwięki "po drugiej stronie świata" ... Te słowa świadczą o inspiracjach muzycznych aqoomlatora - jakimi się kierował tworząc album "Jutro będzie lepiej" - moim zdaniem to bardzo dobre inspiracje! Chciałbym teraz napisać kilka słów o samym albumie. Album opublikowany został w portalu Jamendo oraz na kasecie audio (wydawnictwo OLD-SKOOL) w drugiej połowie lipca 2007 roku. Po włączeniu odtwarzacza Jamendo do moich uszu dobiegły ciepłe i zgrabnie dobrane barwy analogowych syntezatorów. Bardzo bogate i rozbudowane aranżacje - słychać wyraźnie wpływy Marka Bilińskiego - album cudny i chyba lepszy niż albumy w/w starego mistrza polskiej melodyjnej elektroniki :), dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że aqmoolator skomponował niebagatelne, złożone i przepiękne melodie!, oraz stworzył na albumie niepowtarzalny klimat muzyki elektronicznej lat 80-tych. Moimi faworytami na albumie są utwory: Rzecz o niczym i Pola ziół pełne i maku - wspaniałe i przejmujące! Kiedyś dawno już gdzieś słyszałem te dźwięki i przypomniałem sobie, że pobrałem utwory aqoomlatora z jego strony w serwisie mp3.wp.pl i mam je na płycie cd! Reasumując album jest bardzo dobry i w mojej skromnej opinii jest prawie doskonały - a prawie tylko dlatego, że nieco za długi!? Ale być może umieszczenie szesnastu kilkuminutowych kompozycji na jednym albumie to celowy zabieg artystyczny?! Polecam serdecznie "Jutro będzie lepiej". Dla fanów klasycznej el-muzyki i nie tylko klasycznej to pozycja wręcz obowiązkowa!!! - Jutro będzie lepiej! Pozdrawiam


Strona artysty w mp3.wp.pl - znajdziecie tam więcej kompozycji aqoomlatora.

4 komentarze:

 1. Dobry obrazek na "okładce".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niezły - ale muza super, lepsza niż obrazek!

   Usuń
 2. Muzykę Aqmoolatora odkryłem jakoś ponad rok temu ... od razu odżyły wspomnienia; M.Biliński, "nie tylko dla orłów" i takie tam .. ;) Nie przypuszczałem, że ktoś jeszcze może tworzyć el-muzykę w starym, dobrym stylu ... ;) Gdzie "w starym" oznacza naprawdę świetną muzykę! I mam podobne jak Ty zdanie: uczeń przerósł mistrza! :) przepiękne kompozycje, piękne melodie i te klimaty .. ;) doskonałe.
  Właśnie słucham "leniwie płyną dni" .. przy tej muzyce można się odprężyć, jest w niej coś radosnego, lekkiego i optymistycznego ... polecam!

  pozdrawiam
  Marek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to bardzo dobra taka klasycznie polska elektronika - słucha się tego z wielką przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń