środa, 8 stycznia 2014

Digital Simply World - Tout Devient La Musique (Remaster - Reedycja). Podziwiamy dźwięk!

DigitalSimplyWorld - Reedycja ambientalnych podróży z dźwiękiem poddanym tajemniczym zabiegom zwanym potocznie masteringiem, przez profesjonalne studio dźwiękowe ze stolicy i mistrza magii obróbki i "podkręcania" dźwięków nazywanego w branży "AS"! Coś mi to mówi - a wam? Polski Superman od dźwięków! Teraz już calkiem poważnie - album artysty został poddany "wydajnej przeróbce", i teraz prezentuje się wyśmienicie! Słuchając wydawnictwa, mam wrażenie, ze dźwięk mnie totalnie otacza, a każdy szczegół brzmieniowy jest niesamowicie wyraźny, rozmieszczenie poszczególnych elementów brzmieniowych jest perfekcyjne i w efekcie tych zabiegów muzyka DSW zyskala "nowe życie" - musicie koniecznie tego posłuchać!!!!

http://digitalsimplyworld.bandcamp.com/album/tout-devient-la-musique

A oto co sam autor mówi o swojej muzyce: "Podobno eksperyment w muzyce już nie ma prawa bytu, podobno się wyeksploatował, bo wszystko już było.Tak nie jest. Jestem skłonny napisać nową definicję eksperymentu muzycznego. Czy to jest ważne? Tak. Tylko w taki sposób można zrobić krok dalej w szukaniu tzw nowej muzyki. Obecnie uważam, że eksperymentem jest obalanie lub udowadnianie paradoksów w muzyce! Podobno muzyka nie istnieje bez muzyki? To wygląda na bluźnierstwo! Czy można improwizować jednocześnie tego nie czyniąc?! Kolejny paradoks. Właśnie borykając się z takimi problemami i podobnymi jesteśmy zrobić krok w poszukiwaniach czegoś nowego w muzyce . Apel do wszystkich eksperymentujących muzyków, twórzcie muzyczne paradoksy a później z nimi "walczcie" a eksperyment nadal będzie żywy i owocny. "

"Tam gdzie muzyka zamienia się w wibrację, zaczynają się odmienne stany świadomości.
Trzeba dużej uwagi by nie przekroczyć pewnych granic. Jeszcze większej by te granice przesuwać.
Sprostać temu wyzwaniu jest co najmniej tak trudne jak budowa domu z suchego piasku. "

Polecam! ELMjuzik

2 komentarze:

 1. Twórca używa wyrazu "antymuzyka" i pomimo, że wyjaśnił znaczenie tego pojęcia
  i wiadomo o co chodzi, nie za bardzo mi pasuje do materiału, który usłyszałem.
  Według mnie to bardzo dobra muzyka, a spodoba się tym osobom, dla których ważne są klimat i wyobraźnia. Utwory sprawdzą się jako tła w filmach, czego serdecznie życzę im i ich autorowi :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dźwiękowe 3D w tym krążku.

   Usuń