piątek, 3 stycznia 2014

Czas na Synth Pop z kraju nad wisłą! Panie i Panowie - Half Light!

Witajcie. Tym razem będzie bardziej synth popowo i tanecznie. Chciałbym przedstawić wam najnowszy album polskiej grupy HALF LIGHT pt: "Black Velvet Dance. Remixes". HALF LIGHT to trójka muzyków, grająca autorską odmianę muzyki synth pop - co na polskiej scenie muzycznej jest zjawiskiem dość rzadkim, by nie powiedzieć incydentalnym - tym bardziej godnym zauważenia! Wyżej wspomniane wydawnictwo to nie pierwsza płyta w dorobku grupy (dyskografię zespołu znajdziecie tutaj), lecz tym razem w nieco innej stylistyce niż dotychczas, ponieważ są to utwory grupy przerobione, czy zmiksowane na nowo w stylistyce którą ogólnie można nazwać "dance", choć moim zdaniem to nie do końca trafne określenie. Sami członkowie zespołu podkreślają jednak wyraźnie, że najlepszym miejscem do słuchania ich albumu jest - no własnie, parkiet klubu muzycznego :) A więc konkluzja jest prosta - to muzyka taneczna. I niech tak będzie i niech tak zostanie! Osobiście po wysłuchaniu albumu, mam bardzo pozytywne wrażenia (choć tancerz ze mnie żaden :)), to bardzo profesjonalna produkcja muzyczna! Generalnie w życiu nie tańczę jak mi zagrają, to jednak podczas seansu z muzyką HALF LIGHT, nóżka mi chodziła w takt dźwięków, które sprawnie i z polotem zrealizowali remikserzy. Zachęcam wszystkich i zapraszam do zapoznania się z tym albumem, oraz z całym dorobkiem grupy HALF LIGHT! Muzyki zespołu możecie posłuchać tutaj oraz zakupić ją jako pliki, i CD.

Na kanale YouTube możecie posłuchać całości albumu - wideo poniżej.

Profil zespołu na facebook: https://www.facebook.com/halflightpl?fref=ts Znajdziecie tam wszystkie najnowsze informacje na temat działalności grupy, newsy, muzykę oraz miejsca i terminy koncertów!
Polecam serdecznie! ElMjuzik

2 komentarze:

  1. Jestem wielki fanem zespołu HALF LIGHT, miałem okazję porozmawiać z klawiszowcem w Cekcynie. Pozdrawiam i zachęcam do kupna tanecznej płyty. Były kiedyś w znanej sieci sklepów,ale czy są tam nadal nie wiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj. Dzięki wielkie za komentarz! Bardzo dobry zespół!!! Polecam również

      Usuń